تبلیغات
فرهنگ دینداری

مطالب گذشته

جستجو

امروز:

مراسم عزاداری شب شهادت حضرت زهرا(س) با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین بهاری و مداحی مداحان اهل بیت حاج عبدالرضا هلالی، حاج روح الله بهمنی، حاج ابراهیم رحیمی، مهدی کمانی در حسینیه امام موسی بن جعفر(ع) برگزار شد.
وارث: مراسم عزاداری شب شهادت حضرت زهرا(س) با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین بهاری و مداحی مداحان اهل بیت حاج عبدالرضا هلالی، حاج روح الله بهمنی، حاج ابراهیم رحیمی، مهدی کمانی در حسینیه امام موسی بن جعفر(ع) برگزار شد.


روایتی از صدیقه طاهره(س) بیان شده است که این روایت فضایی از سخنرانی طولانی آن حضرت است که می فرمایند: خدا قرار داد برای جامعه اطاعت از ما را که این اطاعت 2ثمره دارد. ثمره اولش ایجاد نظم و سبب برقراری عدالت اجتماعی است و دومش امامت ما و پیشوایی ما باعث و بانی وحدت بین اقشار جامعه است.


یکی از عوامل نفاق در جامعه اسلامی امروز در عالم، نبودن وحدت بر پذیرش ولایت است. اگر ولایت در محوریت خودش باقی می ماند و والی همان ولی حق می ماند و تعبیری که پیغمبر دارد به امیرالمومنین فرمودند که می بینم که بوزینگان بر منبر من بازی می کنند، اگر رخ نمی داد اختلاف تا بدین شکل امروزه علنی و جدی نمی شد که شما بیایید مشاهده کنید مسلمان، حکم قتل مسلمان دیگر را امضا می کند و نسبت به ناموس او متعرض می شود.

اتفاقی که امروز در لباس تکفیری ها رخ می دهد. امروز یک عده به نام شیعه در لباس سکولاریسم یا کلمات جدیدی که به دین نسبت می دهند و با آن بازی می کنند، اگر در اینها دقت کنید می بینید جلوه ای از همان جلوه های تفرقه ایست که بر اثر عدم اطاعت از ولی حق بوجود آمده است. صدیقه طاهره(س) پیش بینی جدی این موضوع را کرد.

این ضرب المثل که می گویند با یک گل بهار نمی شود، غلط است حضرت زهرا(س) اثبات کردند که با یک گل بهار می شود، اثبات کردند یک مأموم پراپا قرص پیدا شود، می تواند امام را به معنای کامل یاری کند. زهرا تنها بود اما چنان از پیکره امامت دفاع کرد که صدای دفاع او 1425 سال است که هنوز به گوش می رسد و هنوز که هنوز است تمام مدعیان ولایت نام حضرت زهرا(س) که می آید دست و پایشان می لرزد.

صحیح مسلم می نویسد که فاطمه از دنیا رفت در حالی که از هر دو خلیفه راضی نبود. یعنی نظم اجتماعی جامعه به هم ریخته شده بود. عدالت جامعه دچار صدمه شده بود. اگر اطاعتی است از ولی است نه از یک زن ما باید از امام اطاعت کنیم این درست است اما اینجا صحبت از اطاعت فاطمه است. امام عسگری(ع) در حدیثی می فرمایند: مادر ما فاطمه حجت خدا بر ماست و ما حجت فاطمه بر مردم هستیم.

امام عصر(عج) میفرمایند که دختر پیغمبر فاطمه اسوه و الگو برای من است. کسی که الگویش فاطمه است، یعنی تمام رفتار های زندگی اش را منطبق با رفتار فاطمی می کند. اینکه حضرت زهرا(س) بیان می کنند که اطاعت از ما خاندان باعث نظم ملل می شود یعنی تک تک اطراف جامعه را به این دعوت می کند که از حقیقت زندگی اهل بیت(علهم السلام) درس بگیرند. یعنی من و شما همه رفترهایمان را باید با آنها تنظیم کنیم.

تعبیر زیبایی حضرت آقا دارند که فرمودند که من خرجی 1سال زندگی ام را از فاطمیه از حضرت زهرا می گیرم. مراجع بزرگوار ما در هر کاری که گره پیش می آمد میگفتند برویم دست به دامان بی بی شویم. حضرت برای همه دعا می کردند دعا می کردند که خدایا به تمام شیعیانم عاقبت بخیری ده، به همسایگانم خیر بده برای همه دعا می کردند.

در ادامه این مراسم، مداحان اهل بیت حاج عبدالرضا هلالی، حاج روح الله بهمنی، حاج ابراهیم رحیمی، مهدی کمانی به عزاداری و مرثیه سرایی در رثای حضرت زهرا(سلام الله علیها) پرداختند.
کلیک کنید


امار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
  • افراد حاضر در این وب

لینك نگار