تبلیغات
فرهنگ دینداری

مطالب گذشته

جستجو

امروز:
دو همایش ملی واستانی در استان همدان برگزار می شود
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۸۷ ساعت ۱۷:۳۶

همدان کنگره ملی بزرگداشت عارف کامل حضرت آیت الله حاج شیخ محمد بهاری ‪ ۳۰‬آبان امسال در بهار و نخستین همایش استانی دختران ولایتمدار ‪۱۱‬آبان همزمان با سالروز تولد حضرت معصومه (س) در همدان برگزار می شود.
مدیر اجرایی کنگره ملی بزرگداشت عارف کامل حضرت آیت الله حاج شیخ محمد بهاری در جمع خبرنگاران هدف از برگزاری این آیین را جمع آوری آثار، خاطره ها و ارتباط با مراکز دانشگاهی، حوزوی و افراد صاحبنظر عنوان کرد.
"حمیدرضا خاکپور"، افزود: تجلیل از مقام عرفانی و معنوی آیت الله بهاری، بازشناسی سالکان مجذوب و معرفی استان همدان از طریق شخصیت های معنوی و عرفانی از دیگر اهداف برگزاری این کنگره ملی است.
وی اضافه کرد: برای برگزاری بهینه این کنگره نشست های تخصصی با بزرگان و صاحبنظران دینی و مراجع عظام تقلید برگزار شده است.
وی گفت: دیدار با مقام معظم رهبری، آیات عظام جوادی آملی و نوری همدانی از مهمترین جنبی کنگره ملی آیت الله حاج شیخ محمد بهاری در استان است.
خاکپور افزود: شخصیت های علمی و فرهنگی شامل آیات عظام حایری شیرازی، فاطمی نیا، مهدوی و هاشمی رفسنجانی در این کنگره سخنرانی می کنند.
وی اضافه کرد: رییس مجلس شورای اسلامی، دکتر تهرانی نماینده مردم تهران در مجلس، استاد صدوقی سها و دکتر علی انصاری از دیگر سخنرانان این کنگره ملی در شهرستان بهار هستند.
وی گفت: کنگره ملی بزرگداشت عارف کامل حضرت آیت الله حاج شیخ محمد بهاری به درخواست های مکرر مردم شهرستان بهار ‪ ۳۰‬آبان ماه امسال در مصلی نماز جمعه این شهرستان برگزار می شود.
وی افزود: این کنگره محلی برای ترویج و جمع آوری اندیشه های ناب اسلامی و اهل علم و همچنین فرصتی برای ارایه دیدگاه های کاربردی برای اصلاح جامعه است.
آیت الله حاج شیخ محمد بهاری در سال ‪۱۲۶۵‬هجری قمری در بهار در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد و تحصیلات خود را نزد شیخ محمد باقر بهاری انجام داد و برای ادامه تحصیل به بروجرد عزیمت کرد.
در ‪ ۳۲‬سالگی به درجه اجتهاد رسید وی سپس عازم نجف اشرف شد و به مدت ‪۱۵‬ سال در محضر آیت الله ملاحسین قلی شوندی همدانی به آموختن عرفان پرداخت و بعد از فوت ایشان ادامه تربیت شاگردان ایشان را عهده دار شد و در ‪ ۹‬رمضان سال ‪ ۱۳۲۵‬هجری قمری دار فانی را وداع گفت.
نخستین همایش استانی دختران ولایتمدار ‪۱۱‬آبان امسال همزمان با سالروز تولد حضرت معصومه (س) در همدان برگزار می شود.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان در نشست ستاد استانی این همایش، هدف از برگزاری آن را تربیت دختران امروز و مادران فردا با محوریت واژه مقدس ولایت عنوان کرد.
حجت الاسلام سید "آقا حسینی"افزود: زنان در جامعه ایران ضامن بقاو پایداری حکومت بوده و زنان در طول تاریخ ثابت کرده اند شایستگی و توانایی هدفمند کردن زندگی انسان ها را دارند.
وی تاکید کرد: زنان باید خود وارد عرصه شده و برای خود رشد، پویایی و نقش آفرینی بیشتر خود در جامعه برنامه ریزی کنند.
وی یکی از بهترین ایده های تربیت نسل های فردای ایران اسلامی را راه اندازی دانشگاه بین المللی فاطمه زهرا (س) برای اشاعه افکار و اندیشه های این بانوی اسلام عنوان کرد.
وی ضمن بیان اینکه زنان مرزبانان دین مقدس اسلام هستند اظهار داشت:
می توان صدای فاطمه زهرا (س) را به گوش جهانیان رساند برای تربیت بشریت اقدام کرد.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان نیز برگزاری همایش دختران ولایتمدار را در استان اقدامی موثر در تربیت نسل های فردای ایران اسلامی دانست.
"اکبر عابدی" افزود: زنان به عنوان قشری عظیم از جامعه خود به تنهایی نقش هدایتگری را در جامعه به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایفا می کنند که نباید از آن چشم پوشی کرد.
وی اضافه کرد: بانوان هدایتگران خانواده و جامعه بوده و توانایی ترغیب افراد را برای تثبیت ایده اشاعه اندیشه های حضرت معصومه (س) را در قالب این همایش دارند.
وی گفت: در برگزاری اینگونه آیین ها باید مدل شادی اسلامی و دینی را با اجرای برنامه های مناسب به جامعه ارایه داد.
وی همچنین از صدور مجوز راه اندازی تشکل غیردولتی به منظور استمرار اقدام هایی برای دختران جامعه در استان خبر داد.
وی افزود: فعالیت های این تشکل باید هدایت گر،استمرار بخش و تضمین عنایت جمعی در حوزه بانوان جامعه باشد.

امار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
  • افراد حاضر در این وب

لینك نگار